Mladí hasiči z okresu Chrudim plní odznaky odborností

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

22.03.2017
Mladí hasiči z okresu Chrudim plní odznaky odborností

Stejně jako i v minulých letech, musí mladí hasiči plnit odznaky odborností do celoroční hry Plamen. Profesionální hasiči mají odbornou přípravu, mladí hasiči se podobně jako oni učí odznaky odborností a nevěnují se jen sportu. Cílem plnění odborností je vzdělávání dětí v oblasti prevence( preventista), jak se chovat při mimořádných událostech( velitel, stojník), rozvinout zájem o historii ( kronikář) a jiné.

Děti musí předvést své znalosti, při splnění odznaku dostanou razítko-potvrzení do průkazu.Odznaky se plnily na třech místech ve Zderazi, v Třibřichách a v Tuněchodech. Účast byla krásná celkem cca 200 dětí. Členové rady mládeže zkouší děti nejen ústně, ale i prakticky a písemně. Pro letošní rok, byly zařazeny i odznaky specializací, které vytvořila Ústřední rada mládeže. Jedná se o krásnou publikaci, která rozvíjí znalosti mladých hasičů, nejen v hasičině, ale i v obyčejném životě. Tyto budou teprve plnit v Morašicích.

Touto cestou děkujeme SDH Zdezraz, Třibřichy a Tuněchody za pomoc při organizaci těchto zkoušek, moc si Vaší pomoci vážíme.

Zároveň děkuji i členům rady mládeže.

Napsala :Hana Stará

SH ČŠM Okresní sdružení Hasičů Chrudim